روش های افزایش ترافیک سایت | راهنمای کامل و جامع

افزایش ترافیک سایت

افزایش ترافیک سایت یکی از اصلی ترین فاکتورها برای موفقیت کسب و کارهای آنلاین می‌باشد زیرا بازدیدکنندگان بیشتر برابر است با موفقیت بیشتر!

میانگین در هر دقیقه تعداد 600 سایت جدید ساخته و به گوگل معرفی می‌شوند، نکته جالب اینجاست که درصد موفقیت و کسب ترافیک قابل قبول برای این سایت ها بسیار اندک می‌باشد.

دلیل ناموفق بودن سایت های جدید در افزایش ترافیک سایت

جواب دقیقی برای این موضوع وجود ندارد، اما با رعایت و دنبال کردن یک سری اصول پایه ای می‌توانیم به ترافیک زیادی برای سایتمان دست پیدا کنیم و شانس موفقیت خود را افزایش دهیم:

گام اول: وب سایتی درست کنید که مفید و کاربردی باشد

گام دوم: با رعایت فاکتورهای سئو سایت ترافیک اولیه را برای سایت فراهم کنیم

گام سوم: بازدیدکنندگان را به مشتری یا مخاطب همیشگی سایتمان تبدیل کنیم

درسته شاید این مراحل به اندازه کافی هیجان زده‌تان نکرد! اما بر خلاف حوصله سر بر بودنشان اگر به ترتیب آن ها را اجرا کنید به نتایج مطلوبی خواهید رسید و شانس دیده شدنتان در فضای اینترنت را افزایش خواهید داد.

دفعات زیادی با این مورد مواجه شدم که مردم بدون آگاهی از اصول پایه و روش تبلیغ کردن محتوایشان سایت های جدید ایجاد می‌کنند. به عبارتی تولید محتوا انجام می‌دهند و دست به دعای ترافیک می‌شوند! و زمانی که تعدادی بازدیدکننده جذب می‌کنند هیچ ایده ای برای نگهداری آنها و تبدیل کردنشان به مخاطبان دائمی ندارند.

در ادامه روش هایی که برای جذب ترافیک و بازدیدکنندگان جدید موثر بوده را با هم مرور خواهیم کرد، با سئو پین همراه باشید.

وب سایت مفید و کاربردی، دلیل اصلی افزایش ترافیک سایت

این موضوع یک ایده ساده است که برای تحقق یافتن ،نیازمند تفکر و کار تخصصی بسیار می‌باشد.

شما باید محتوا، محصول و اطلاعاتی را به مخاطبان سایت ارائه دهید که برایشان مفید باشد و به سوالات و نیازهایشان پاسخ دهد. از چیزهایی که به نظر خودتان کلیشه ای هستند و ارزشی برای مخاطب ندارند دوری کنید و روی مطالب کاربردی متمرکز شوید.

زمانی که مطلبی به نظر خودتان یونیک و منحصر به فرد است، همان را با اضافه کردن مقداری چاشنی همراه کنید که برای مخاطبان هم جذاب باشد. بی شک مخاطبان از آن استفاده خواهند کرد و در موردش صحبت می‌کنند و آن را برای دیگران هم به اشتراک خواهند گذاشت.

البته گفتن این موارد بسیار راحت تر از عمل کردن به آن است، اما در زیر به تعدادی روش برای دستیابی آسان تر به این استراتژی صحبت خواهیم کرد:

مطالبی منتشر کنید که مشکلی را حل کند !

مردم به دنبال راه حل های آسان و کاربردی برای مشکلاتشان هستند، پس این مشکلات را شناسایی کنید و راه حلی مناسب برای آن ها به مخاطبان ارائه دهید.

برای هر مشکل لیستی از راه حل ها تهیه کنید

چرا فقط یک راه حل ارائه دهید !؟ لیستی از راه حل های مختلف تهیه کنید تا مخاطبان از بین آن ها بهترین را انتخاب نمایند.

اطلاعات جدید و به روز منتشر کنید

در مورد موضوع های جدید که برای مخاطبان تازگی دارد و قبلا درباره آنها چیزی نشنیده اند تولید محتوا انجام دهید .

نکات بالا بیشتر باعث افزایش ارزش و اعتبار محتوای سایتتان می‌شود، اما نیاز است که پا را فراتر بگذارید و اجازه دهید مخاطبانتان بیشتر شما و خدماتتان را بشناسند. پس بهتر است که حسی برگرفته از شخصیتتان را در تولید محتوا و طراحی سایت تخصصی در کنار بقیه موارد به مخاطب ارائه دهید، برای درک بهتر این موضوع به نکات زیر توجه بفرمایید:

  • داشتن استراتژی قوی برای برند سازی – از یک رنگبندی منحصر به فرد در طراحی تمام المان های سایت، لوگو و … استفاده نمایید، این موضوع به مخاطب کمک میکند که شما و خدماتی که رائه می‌دهید را بهتر بشناسد و در ذهنش ماندگار شوید.
  • طراحی تمیز و مینیمال برای سایتطراحی سایت واکنش گرا و مینیمال به بازدیدکنندگان حس اعتماد بیشتری را منتقل می‌کند. طراحی های شلوغ و نامنظم که تبلیغات زیادی دارند اغلب حس مشکوک بودن و بی اعتباری در مخاطب ایجاد میکند .
  • وجود یک عکس از خودتان یا تیمتان – در قسمتی از سایت عکس از خودتان یا عکسی به همراه کارکنانتان بگذارید تا به بازدیدکنندگان نشان دهید که یک شخص یا تیم حقیقی هستید، بهتر است در صفحه درباره ما این کار را انجام دهید.

تکنیک های جذب ترافیک و مخاطب برای سایت

زمانی که تمام جوانب سایت را بررسی و تنظیم کردید، هیچ دلیل وجود ندارد که مردم از سایت شما بازدید نکنند و از خدماتتان بهره مند نشوند !

راه های بیشماری برای جذب مخاطب برای وب سایت وجود دارد، بعضی از آن ها بسیار موثر هستند ولی در مقابل بعضی از آنها بسیار وقت گیر و هزینه بر هستند. این موضوع بستگی زیادی به مخاطبان و حوزه فعالیت سایتتان دارد ولی چند مورد کلی وجود دارد که میتوان از آنها بهره برد:

استفاده از شبکه های اجتماعی برای افزایش ترافیک سایت

بی شک راه اندازی شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام ، توییتر، فیسبوک ، لینکدین و … تاثیر بسیار زیادی بر روی سئو سایت و آگاهی سازی مردم برای برندتان خواهد گذاشت، اما اکثرا برای افزایش فالوور یا بازدید کنندگان این شبکه های اجتماعی به مشکل بر می‌خورند.

اولین کاری که برای رفع این مشکل میتوانید انجام دهید گذاشتن پست هایی با کیفیت بالا می‌باشد، همچنین رعایت رنگبندی و هماهنگ بودن این صفحات با سایتتان هم بسیار موثر است زیرا زمانی که مردم به این صفحات سر می‌زنند میتوانند آن حس شخصیت و برندینگ سایت را در این صفحات هم حس کنند و راحت تر شما را دنبال خواهند کرد.

ایجاد کمپین تبلیغاتی در فضای اینترنت

انواع مختلفی از تبلیغات مانند تبلیغات کلیلک، تبلیغات بنری، ریپورتاژ و .. برای افزایش ترافیک سایت و همینطور نرخ کلیک وجود دارد که اغلب با پرداخت هزینه های به مراتب بالا امکان پذیرند و بعد از مدت محدودی نیاز به شارژ دوباره دارند، ولی سرمایه گذاری در این زمینه اغلب میتواند تاثیر بسیار خوبی در رشد ترافیک سایت داشته باشد.

نتیجه گیری

در این مقاله سعی کردیم تا جای ممکن شما کاربران عزیز را با متدهای افزایش ترافیک سایت آشنا کنیم ولی در نهایت برای دستیابی به این مهم نیاز است تلاشتان را بیشتر کنید و بر روی تمام کارهایی که میخواهید انجام دهید فکر کنید و با استراتژی پیش بروید، همینطور همیشه نیاز مخاطب را اولویت قرار دهید.

برای مشاوره رایگان در زمینه دیجیتال مارکتینگ و خدمات سئو سایت با مشاوران ما در ارتباط باشید

 

اشتراک گذاری:

آخرین مقالات

دیدگاهتان را بنویسید

سئو پین
Scan the code
Call Now Button