الگوریتم های گوگل برای سئو در سال 2022

الگوریتم های گوگل برای سئو

اگر با بازاریابی اینترنتی و یا کسب و کارهای آنلاین همگام باشید، و یا حتی به طور مرتب به دنبال اطلاعات آنلاین باشید، احتمالا نام الگوریتم های گوگل برای سئو را شنیده اید.

روش های سئو سایت دائما در حال تغییر هستند، به همین دلیل که ارائه خدمات سئو سایت در سال های اخیر بسیار متفاوت شده است و همه ی این موارد به دلیل به روز رسانی مداوم الگوریتم های گوگل و همه موتورهای جستجو است تا بتوانند بهترین نتیجه را مطابق با درخواست و نیاز کاربران ارائه دهند.

مطلب مرتبط: سئو چیست ؟

الگوریتم چیست؟

مجموعه ای از قوانین برای حل کردن مسائل در تعداد محدودی از مراحل. این واژه بیشتر در مبحث های ریاضی و برنامه نویسی به کارمی رود.

در زبان کامپیوترها و برنامه نویسی، یک الگوریتم زمینه را برای انجام یک کار یا اجرای دستوراتی بسیار خاص فراهم می کند.

الگوریتم گوگل چیست؟

الگوریتم های گوگل سیستم های بسیار پیچیده ای هستند که برای یافتن و رتبه بندی مرتبط ترین صفحات برای عبارت جستجو شده، کمک می کند. سیستم پیچیده گوگل داده را از صفحات بازیابی می کند و به دنبال درک آنچه جستجوگران به دنبال آن ها هستند می باشد. در حقیقت کل سیستم رتبه بندی گوگل از چند الگوریتم ساخته شده است که هر کدام چند فاکتور مختلف درون یا برون صفحه را در نظر می گیرند.

چندین عنصر وجود دارد که می دانیم به طور واقعی بر توانایی های صفحه برای نمایش در نتایج برای کلمات کلیدی تاثیر دارند:

  • ظاهر کلمات کلیدی در عنوان صفحه، تگ های سرصفحه و توضیحات متا
  • تعداد پیوندهای ارگانیک به صفحه
  • نحوه عملکرد وب سایت در دستگاه های تلفن همراه، مثل تلفن های هوشمند، تبلت ها

البته، اینها تنها برخی از ویژگی هایی است که الگوریتم گوگل هنگام تعیین نحوه ارائه و رتبه بندی صفحات بررسی می کند.

مطلب مرتبط: ابزارهای سئو سایت

گوگل چگونه تعیین می کند که کدام عناصر بیشتر اهمیت دارند؟

همانطور که الگوریتم گوگل یک صفحه وب سایت را شروع به خواندن می کند، یک مقدار عددی از پیش تعیین شده را برای هر صفتی که در صفحه جستجو می کند، تجویز می کند.

سپس آن مقدار عددی به نتیجه نهایی اضافه می شود؛ بنابراین، صفحه وب که مطلوب ترین و بهترین ویژگی ها را دارد به بالای رتبه بندی صفحه ارتقا پیدا می کند، زیرا الگوریتم به آن اهمیت بیشتری می دهد.

این محاسبات توسط پلتفرم گوگل بسیار سریع و آسان انجام می شود و رتبه بندی ممکن است در حال تغییر باشد زیرا توسعه دهندگان وب سایت ها ویژگی هایی که در رتبه بندی صفحات در یک وب سایت نقش دارند را دائم تغییر می دهند.

میتوان به این نتیجه رسید که، رتبه بندی هایی که توسط الگوریتم های گوگل تشخیص داده می شوند ثابت نیستند. به عنوان مثال صفحه ای که برای یک کلمه کلیدی رتبه سوم را دارد، ممکن است با تغییر محتوای آن و سایر صفحات در نتایج، به رتبه اول یا دهم تغییر کند. معمولا وب سایت ها و کسب و کارهای آنلاینی که بهینه سازی موتورهای جستجو(SEO) را در سایت خود انجام می دهند، رتبه های برتر را در اختیار دارند.

الگوریتم های گوگل برای جستجو

 

الگوریتم های گوگل برای جستجو چیست؟

الگوریتم اصلی گوگل برای هر جستجوی انجام شده در سایت استفاده می شود، اما توسط جستجوگر شخصی سازی می شود.

الگوریتم برای هر جستجو تنظیم می شود و حتی با کوچکترین تغییرات در املا و ترتیب کلمات می توان آن را تغییر داد.

سپس نتایج به کاربر و متقاضی نمایش داده می شود و او می تواند تصمیم بگیرد که از کدام سایت بازدید کند.

همچنین الگوریتم های گوگل برای ارائه طیف گسترده ای از شخصی سازی نیز طراحی شده است. در سال های اخیر، جستجوی گوگل به اندازه ای پاسخگو شده است که وقتی یک عبارت توسط کاربر تایپ می شود، پیشنهاداتی ارائه می دهد.

این نشانه ای از نوع متفاوتی از الگوریتم است که برای ایجاد منوی کشویی فردی از پیشنهادات جستجو بر اساس تاریخچه مرورگر و همچنین سایر عوامل استفاده می شود.

آینده الگوریتم سئو گوگل چیست؟

گوگل به ندرت نشانه ای از تغییرات در الگوریتم های خود ارائه می دهد، مگر اینکه این تغییرات عمده باشند.

این نکته قابل ذکر است که به سادگی بتوانید قدرت الگوریتم گوگل را بشناسید و سعی کنید بهترین وب سایت ممکن را تولید کنید و دراختیاران کاربران قرار دهید.

مهم ترین الگوریتم های گوگل

 

مهم ترین الگوریتم های گوگل

به طور جامع به روزرسانی گوگل به دو دسته به روزرسانی بزرگ و به روزرسانی کوچک تقسیم می شوند. الگوریتم های بزرگ موتور جستجو سالانه خواهد داد و اینقدر واضح و روشن است که حتی گوگل هم آپدیت جدید را تایید و نامی برای آن انتخاب می کند.

اکثر اسامی الگوریتم های ابتدایی گوگل از روی حیوانات گرفته شده است.

الگوریتم های سئو گوگل و جریمه های آن

بسیاری از الگوریتم هایی که از طریق گوگل معرفی می شوند تاثیر مستقیمی روی افزایش ترافیک سایت شما دارد. ولی همچنان نمیتوان به طور قطع گفت که تمام این الگوریتم ها به طور مستقیم با سئوی سایت شما در ارتباط هستند؛ اما بهتر است همیشه از آپدیت های جدیدد گوگل با خبر باشید.

لیست الگوریتم های گوگل:

– رقص گوگل

-الگوریتم پیج رنک

-الگوریتم هیلتاپ

-سندباکس گوگل

-الگوریتم پاندا

-الگوریتم کافئین

-الگوریتم ونیز

-الگوریتم تازگی محتوا

-الگوریتم پنگوئن

-الگوریتمEMD

-الگوریتم دزد دریایی

-الگوریتم گورخر

– مرغ مگس خوار

-الگوریتم page layout

-الگوریتم payday laon

-الگوریتم کبوتر

-الگوریتم موبایل گدون

-الگوریتم موش کور

-الگوریتم رنک برین

-الگوریتم فرد

-الگوریتم طبی یا مدیک

-الگوریتم برت

-الگوریتمE-A-T  

-الگوریتمMUM

-الگوریتم موبایل فرست ایندکس

در اینجا قسمت قصد داریم تا چند الگوریتم را به طور مختصر توضیح دهیم:

الگوریتم پیج رنک (Page Rank)

در اواخر قرن بیست گوگل این الگوریتم را معرفی کرده که توسط آن امکان رتبه بندی سایت ها وجود داشته باشد.

جزو اولین الگوریتم ها می باشد. اوایل این الگوریتم لینک هایی که به هر صفحه یا دامنه داده می شد را بررسی می کرد و بر همین اساس هر سایتی که لینک های بیشتر و معتبرتری داشت، در رتبه های برتری قرار می گرفت.

الگوریتم کافئین

در سال 2009، گوگل اعلام کرد که این الگوریتم یکی از مهم ترین الگوریتم های تاریخ موتورهای جستجو خواهد شد. چندین سال طول کشید تا گوگل آن را به صورت کامل آماده کند و در نهایت سال 2010 به شکل رسمی وارد بازار شد.

کار این الگوریتم در واقع ایندکس کردن سایت ها می باشد.

الگوریتم پاندا گوگل

این الگوریتم در سال 2011 راه اندازی شد. هر چند که گوگل سال ها پیش از آن به ارائه خدمات مشغول بود، ولی پاندا اولین الگوریتمی بود که در دنیای گسترده و مدرن سئو به صورت رسمی معرفی شد.

این الگوریتم دائما در حال بررسی و فعالیت سایت ها می باشد.

هدف الگوریتم پاندا پایین آوردن رتبه سایت هایی است که محتویات بی کیفیت دارند. همچنین این الگوریتم محتوای کم حجم را نیز شناسایی می کنند. بهتر می باشد که اگر صفحه ای محتوای کم حجمی دارد چه از لحاظ تعداد کلمات و همچنین چه از لحاظ لینک هایی که از آن به خارج داده شده است، آن را حذف یا اصلاح کنید.

الگوریتم ونیز

در این الگوریتم موقعیت جغرافیایی که برای سایت تعریف شده باشد در نتایج جستجوی گوگل قرار می گیرد.

الگوریتم مرغ مگس خوار

در گذشته، زمانی که یک کاربر عبارتی را در گوگل جستجو می‌کرد در نتایج گوگل ابتدا لینک‌هایی را به نمایش می گذاشت که عبارت کلیدی در آن وجود داشت. در حالی که توسط الگوریتم گورخر این فرایند تغییر کرده است و حالا بیشتر اهمیت دارد.

گوگل، این الگوریتم  را برای سرچ صوتی  پایه‌گذاری کرده است و حالا هرچه زمان می‌گذرد و دستگاه‌ها بیشتر به تایپ صوتی مجهز می باشند.

الگوریتم گورخر

 با به روزرسانی این الگوریتم، سایت‌های فروشگاهی که خدمات بی‌کیفیتی ارائه می دادند، مورد هدف قرار گرفتند و اگر فروشگاه ها فاکتورهای لازم را نداشتند، آن را از نتایج جستجو حذف می‌کردند یا به رتبه‌های پایین‌تر می‌فرستادند.

گورخر، هشدار بسیار خوبی برای سایت‌های فروشگاهی بود که بدون توجه به کاربر و نیاز آن فعالیت می‌کردند و خدمات بی‌کیفیتی را ارائه می‌دادند.

الگوریتم موبایل فرست ایندکس

در گذشته تعداد بسیار زیادی از کاربران گوگل تنها از نسخه Desktop استفاده می‌کردند، با گذشت زمان درصد بیشتری از کاربران به استفاده از نسخه موبایل سایت‌ها روی آوردند. به همین دلیل گوگل هم تمرکز خود را بر روی نسخه موبایل سایت‌ها گذاشت و این موضوع جدی شد که گوگل رسما اعلام کرد که نسخه موبایل سایتها در اولویت قرار گرفته است و از طریق نسخه موبایل صفحات را ایندکس می‌کند.

الگوریتم MUM

الگوریتم MUM همانطور که از نامش پیداست، می‌تواند چند کار را با هم انجام دهد. به معنای دیگر یعنی همزمان توانایی خواندن متن، درک مفهوم و تقویت آن با ویدئو و صوت را دارد. همچنین به بیش از 75 زبان زنده دنیا مسلط است تا بتواند اطلاعات را به درستی دریافت کند.

سخن پایانی

در این مقاله ما تعدادی از الگوریتم های گوگل که در اجرای خدمات سئو سایت بسیار تاثیرگذار هستند را برای شما عزیزان معرفی کردیم. با توجه به حجم زیاد این مقاله تصمیم داریم به صورت هفتگی آن را بروز رسانی کنیم.

تیم سئو پین متشکل از کارشناسان با دانش که سابقه ای 6 ساله در زمینه انجام خدمات سئو دارد، به شما کمک می کند تا استراتژی خوبی برای رتبه بندی عالی در موتورهای جستجو و جذب ترافیک بیشتر سایت در نظر بگیرید.

اگر برای بهینه سازی سایت خود برای الگوریتم های سئو گوگل به کمک نیاز دارید، با ما تماس بگیرید و از مشاوره رایگان خدمات سئو سایت بهره مند شوید.

سئو پین

اشتراک گذاری:

آخرین مقالات

دیدگاهتان را بنویسید

سئو پین
Scan the code
Call Now Button