خدمات تولید محتوا و مدیریت آن

خدمات تولید محتوا چیست؟

خدمات تولید محتوا

خدمات تولید محتوا در اصل تکنیکی است که برای ایجاد آگاهی، راهنمایی و همچنین فروش محصولات به صورت آنلاین به کار گرفته می‌شود که برای بهبود سئو سایت و همچنین دستیابی به مخاطبان یا کاربران جدید نیز کاربرد به سزایی دارد.

پس نوع محتوایی که شما تولید میکنید باید حداقل یکی از این اهداف را مد نظر قرار دهد. و این موضوع در تولید انواع محتوا (ویدیوای، متنی و..) صادق است و همچنین برای کسانی که از این محتوا استفاده می‌کنند نیزصدق میکند.

نوع محتوایی که شما تولید میکنید مشخص میکند که در چه قالب یا فرمتی آن را تهیه کرده اید (متنی،ویدیوای و …). اما بسیار مهم میباشد که محتوای خود را بر اساس عکس العملی که مخاطبین بعد از مشاهده آن انجام میدهند بهینه کنید. اگر محتوای خود را بر اساس نتیجه ای که از آن انتظار دارید تهیه کنید بسیار راحت تر میتوانید کارایی و بازخورد آن را دربحث سئو سایت ردیابی و اندازه گیری کنید.

اهداف اصلی در خدمات تولید محتوا

هدف اصلی تولید محتوا دربحث دیجیتال مارکتینگ و بازاریابی جذب مخاطبین جدید و متقاعد کردن آنها برای استفاده از خدمات و محصولات شما میباشد. اما اصل هدف تولید محتوا میتواند محدودترباشد.

هدف از تولید کردن محتوا ایجاد ارتباط فردی بین مخاطبین است. یک محتوا بین تعداد زیادی ازمردم پخش میشود که دراصل مخاطبان ما را تشکیل میدهند وعلایق، مشکلات و امیدهای هر یک از آنها را مورد هدف قرار میدهد. درک این نکات تاثیرات بسیار زیادی را در اثربخش بودن یک محتوا میگذارد.

راه های برقراری ارتباط با مخاطب تولید محتوایی سرگرم کننده، آموزشی، دارای اطلاعات و یا ترکیبی از آنها میباشد. محتوای سرگرم کننده از راه احساسی ، محتوای آموزشی از طریق بازخوردهای عقلانی و محتوای خبری از طریق اطلاعاتی که دراختیارمخاطب قرارمیدهند نظرآنها را جلب میکند.

تولید محتوای سرگرم کننده (Entertainig)

اگر شما قصد برقراری ارتباط با مخاطب از طریق احساسات را دارید، باید محتوایی دررابطه با مردم تولید کنید که به نوعی باعث سرگرمی آنها شود. محتوای احساسی معمولا در قالب یک داستان تعریف میشود و نیازبه ادبیات توصیفی حول محورحواس پنج گانه دارد. زیرا ما حالات روحی خود را از طریق این حس ها بیان میکنیم.

تولید محتوای آموزشی (Educational)

اگر قصد ایجاد یک فضای آموزشی بین مخاطبین خود دارید، باید تولید محتوای تحلیلی و توضیحی به صورت گام به گام را در دستور کار خود قرار دهید. این نوع محتوا باید بر اساس روش های علمی و ثابت شده باشد و ازعقیده های شخصی به دور باشد زیرا درغیراین صوررت با محتوای احساسی هیچ فرقی ندارد زیرا برگرفته از نظرات یک شخص است- شما !

تولید محتوای دارای اطلاعات (Informative)

این نوع محتوا توجه مخاطب را به دلیل رایج بودن، تازه بودن و مرتبط بودن با مسائل روز به خود جلب میکند. اخبار یک مثال عالی از این نوع محتوا می‌باشد زیرا اخبار روزانه درمورد اتفاقاتی است که به تازگی رخ داده است ودر سریع ترین زمان ممکن گزارش شده است . شما میتوانید اخبار مرتبط به مردم را به دست آنها برسانید و آنها با توجه نشان دادن به آنها از کار شما قدردانی میکنند.

سه نوع اصلی خدمات تولید محتوا

سه نوع اصلی در تولید محتوا وجود دارد. محتوای بنیادی، محتوای قفل دار و محتوای درحال تکامل.

محتوای بنیادی (Cornerstone) محتوایی است که یک موضوع مشخص را پوشش میدهد و نقش اساسی را در آن موضوع ایفا میکند و شما آن را برای ثابت کردن حق انتخاب خود در بین محتوای دیگر به مخاطبین سایتتان معرفی میکنید.

محتوای قفل دار (Gated) محتوایی است که نمایش آن به مخاطب در قبال درخواست چیزی میباشد (مانند اطلاعات تماس کاربر)، در اصل شما این نوع محتوا را برای برقراری ارتباط بیشتر با مخاطبین خود تولید میکنید.

محتوای در حال تکامل (Evolving) محتوایی است که به طور معمول شاهد آنها در سایت های مختلف هستیم، که شامل یک سری پست مرتبط با هم میباشد که درهر پست قسمتی از موضوع مورد نظر را برای مخاطب توضیح می دهیم. شما این نوع محتوا را که اکثرا جنبه‌ی آموزشی دارند برای آگاه سازی یا آموزش مبحث خاصی برای مخاطبین خود تهیه و تولید میکنید.

 

سئو پین
Scan the code
Call Now Button