تبلیغات کلیکی یا PPC در دیجیتال مارکتینگ | مزایا و معایب

تبلیغات کلیکی

ممکن است شما بارها درمورد بازاریابی PPC یا تبلیغات کلیکی شنیده باشید و این عبارات به گوش شما آشنا باشد و برای کسب اطلاعات بیشتر کنجکاو شده باشید؛ اما اگر نمی دانید از کجا شروع کنید و این مورد چه تاثیری در خدمات سئو سایت دارد، در این مقاله به مزایا و معایب و نحوه کار تبلیغات کلیکی میپردازیم. تنها کافی است چند دقیقه وقت خود را به خواندن این مقاله اختصاص دهید.

تبلیغات کلیکی چیست؟

PPC یا پرداخت به ازای کلیک نوعی بازاریابی اینترنتی یا دیجیتال مارکتینگ محسوب می شود، که شامل پرداخت مبلغی از طرف تبلیغ کنندگان به ازای هر بار کلیک بر روی آگهی های تبلیغاتی توسط کاربران می باشد.

به عبارتی دیگر، شما فقط زمانی برای تبلیغات هزینه پرداخت میکنید که واقعا روی تبلیغات شما کلیک شود. این اساسا روشی برای خرید ترافیک و بازدید از سایت شماست، علاوه بر این این نوع تبلیغات بازدیدها و ترافیک وب سایت شما را، به صورت ارگانیک و خاص هدایت می کند.

محبوب ترین نوع تبلیغات کلیکی

یکی از محبوب ترین شکلهای PPC، تبلیغات در موتورهای جستجو (SEM) است؛ که به تبلیغ کنندگان این امکان را می دهد که برای قراردادن آگهی های خود، در لینک های حمایت شده توسط موتور جستجو گوگل اقدام نمایند و به ازای هر کلیکی که بر روی تبلیغشان میشود مبلغی را که براساس تنظیمات کمپین تبلیغاتی و میزان بهینه بودن سایت تعیین میشود، به گوگل پرداخت میکنند.

مزایا استفاده از تبلیغات PPC چیست؟

تبلیغات کلیکی (PPC) مزایای بسیار گوناگونی دارد که برای کسب و کار شما مفید است که میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

– تبلیغات کلیکی  بهینه شده، مقرون به صرفه است.

– زمانی که شخصی یک عبارت مرتبط را جستجو کند تبلیغ شما دراولین صفحه نتایج نشان داده می شود.

– قرارگرفتن در معرض دید و آگاهی سازی برندتان، بیشتر می شود.

– می توانید برای هر کلمه کلیدی کمپین های تبلیغاتی متعددی را اجرا کنید.

– منجر به نرخ کلیک بالاتر(CTR) میشود و همچنین باعث افزایش درآمد فروش می شود.

مهم ترین مزیت آن این است، که تبلیغات شما در همه سیستم عامل ها از جمله دستگاه های تلفن همراه، کامپیوترهای شخصی، لپ تاپ و حتی تبلت ها به نمایش در می‌آید و همچنین با استفاده از تبلیغات کلیکی قادر خواهید بود خدمات و محصولات خود را به مشتریان نشان دهید و با افزایش ترافیک سایت و در نهایت افزایش فروش یا نرخ تبدیل روبرو خواهید شد.

سیستم تبلیغات کلیکی به گونه ای راه اندازی می شود که تمامی فروشندگان توانایی تبلیغ هر محصول را داشته باشند.

مزایا و معایب تبلیغات کلیکی

این نکته قابل توجه است که هزینه های مربوط به تبلیغات کنترل می گردد. با بهره مندی از تبلیغات کلیکی یا همان Pay-Per-Click می توان به اطلاعات دقیقی از میزان فروش رسید. همچنین درکنار هم قرار دادن یک کمپین قوی PPC بسیار مهم است. این شامل انتخاب کلمات کلیدی مناسب، مرتب کردن آن کلمات کلیدی در گروه های تبلیغاتی سازمان یافته، و راه اندازی صفحات فرود PPC است که برای بهینه سازی نرخ تبدیل (CRO) تنظیم شده اند.

یادگیری و آموزش بهترین روش ها برای اجرای کمپین تبلیغات PPC بسیار مهم و قابل توجه است،زیرا کمپین های مرتبط تر و هدفمند تر PPC توسط موتورهای جستجو با کلیک های تبلیغاتی کم هزینه تر پاداش می گیرند.

اگر تبلیغات شما برای کاربران راضی کننده و مفید باشد،گوگل هزینه هر کلیک شمارا کاهش می دهد و در نهایت نیز سود بیشتری برای شما به همراه خواهد داشت.

معایب تبلیغات کلیکی چیست؟

برای دستیابی به تبلیغات کلیکی (PPC) و کاربر هدف و در نهایت درآمد بسیار بالا،باید با چالش ها و مشکلات بر سرراه مقابله کرد و معایب را شناسایی کرد.

یکی از مشکلات، سرمایه گذاری در زمان است. شما نمی توانید تنها با راه انداختن کمپین های PPC و از دست دادن آنها، کسب درآمد کنید. نکته ضروری و مهم بهینه سازی و صرف زمان زیاد تا رسیدن به بهترین نتیجه است.

یکی از بزرگترین معایب، افزایش هزینه ها است. اگر کمپین های خود را نظارت و بهینه سازی نکنید، ممکن است سرمایه ای که برای این کار در نظر گرته اید، هدر رود. همچنین می توان اضافه کرد که کلیک ها و بازدید ها همیشه منجر به فروش نمیشود و تا اینکه کاربر برای خرید از سایت شما متقاعد شود، زمان زیادی سپری خواهد شد.

انواع تبلیغات کلیکی چیست؟

یکی از انواع PPC تبلیغات بنری است که از طریق آن می توانید به سمت وب سایت لینک شد. کاربر با کلیک روی بنرهای گرافیکی یا حتی تبلیغات متنی جذاب و رنگی در شکل بنر، به سمت صفحه دانلود محصول می روند؛با این کسب و کار اینترنتی فرد توسعه پیدا می کند.

برای بیان انواع دیگر می توانیم به تبلیغات کلیکی متنی اشاره کنیم،این حالت به دلیل نداشتن هزینه های گرافیکی،

ارزان تر است و به منظور شناسایی برند مورد استفاده قرار میگیرد.

نوع پرکاربرد دیگر، بازاریابی جستجوی پولی است که به ازای کیلیک (PPC) درنظر گرفته می شود.

یکی دیگر ازانواع تبلیغات کلیکی استفاده از پلتفرم های رسانه های اجتماعی، مانند اینستاگرام و فیس بوک است که تعداد زیادی کاربر درآن روزانه مشغول فعالیت هستند که هرکدام از اینها به نوبه خودشان می توانند یکی از مشتریان شما باشند. تبلیغات PPC در این پلتفرم ها می تواند به شما کمک کند تا به نرخ کلیک بالاتری برای وب سایت خود برسید.با این کار آگهی از خدمت یا محصول اتفاق می افتد و روز به روز بر تعداد مشتریان افزوده خواهد شد.

چه کسانی باید از PPC استفاده کنند؟

تبلیغات PPC (کلیکی) برای کسب و کارهای کوچک ایده آل است زیرا میتوانید تصمیم بگیرید که مایلید برای هر کلمه کلیدی چقدر هزینه کنید، بنابراین می توانید میزان هزینه ای را که هنگام نمایش تبلیغات خود هزینه می کنید مدیریت کنید.

دراصل،این تضمین می کند که پولی که برای تبلیغات خرج می کنید هدر نمی رود،زیرا احتمال بیشتری وجود دارد که افراد بیشتری را به محصولات خود جذب کنید.

تبلیغات گوگل یا گوگل ادز چیست؟

گوگل ادز (Google Ads) تنها محبوب ترین سیستم تبلیغاتی PPC درجهان است. پلتفرم Google Ads به کسب و کارها امکان می دهد تبلیغاتی را ایجاد کنند که در موتور جستجوی گوگل و سایر دارایی های گوگل مانند یوتیوب ظاهر می شود.

هربار که یک جستجو آغاز می شود، گوگل مجموعه ای از تبلیغ کنندگان را برای نمایش در صفحه نتایج جستجو انتخاب می کند. “برندگان مزایده” براساس ترکیبی از عوامل، از جمله کیفیت (Quality Score) و ارتباط کلمات کلیدی با صفحه فرود در کمپین های تبلیغاتی و همچنین میزان مبلغی که تبلیغ کنندگان برای هر کلیک در نظر گرفته اند انتخاب می شوند و بر این اساس جایگاه آنها در صفحه نتایج تعیین میشود.

انتخاب نوع تبلیغات و کلمات کلیدی مناسب بسیار مهم است؛ زیرا گوگل ادز آگهی دهندگان بالقوه را بر اساس کیفیت، ارتباط و اندازه تبلیغ و همچنین قیمت پیشنهاد رتبه بندی می کند.

از آنجایی که گوگل پراستفاده ترین موتور جستجو است، استفاده از گوگل ادز بیشترین تاثیر را برای سئو سایت شما به ارمغان خواهد آورد.

عوامل مهم برای موفقیت در تبلیغات گوگل

– اطمینان خاطر حاصل نمایید که کلمات کلیدی شما مرتبط و پرطرفدارباشند.

– علاو بر داشتن طراحی سایت تخصصی، یک صفحه فرود (Landing Page) با کیفیت بالا داشته باشید که جذاب و پرکاربرد به نظر برسد.

به طور خلاصه، تبلیغات PPC یک گزینه بازاریابی عالی برای کسب و کار شما است. این یک تکنیک دیجیتال مارکتینگ ساده و در عین حال موثر برای تبلیغ محصولات شما، هدایت ترافیک به وب سایت شما و در نهایت افزایش فروش است.

چگونه می توان تحقیقات موثر کلمه کلیدی PPC را انجام داد؟

تحقیق کلمات کلیدی برای PPC می تواند فوق العاده وقت گیر باشد، اما همچنین فوق العاده مهم است. کل کمپین تبلیغات کلیکی شما بر اساس کلمات کلیدی ساخته شده است و موفق ترین تبلیغ کنندگان Google Ads به طور مداوم لیست کلمات کلیدی PPC خود را رشد و اصلاح میکنند.

اگر فقط یک بار تحقیق در مورد کلمات کلیدی انجام دهید، زمانی که اولین کمپین خود را ایجاد می کنید، احتمالا صدها هزار کلمه کلیدی ارزشمند، طولانی، کم هزینه و بسیار مرتبط را که می توانند ترافیک سایت شما را افزایش دهند، از دست داده اید.

سخن پایانی در مورد تبلغات کلیکی یا PPC:

تبلیغات کلیکی یکی از روش هایی است که کسب وکارها برای پیش بردن هدف مالی خود انجام می دهند. اما در نظر گرفتن دانش و مهارت در به کار بردن PPC، یکی از مهم ترین عوامل موفقیت در تبلیغت کلیکی و همچنین انواع خدمات سئو سایت و دیجیتال مارکتینگ به شمار می‌رود.

اشتراک گذاری:

آخرین مقالات

دیدگاهتان را بنویسید

سئو پین
Scan the code
Call Now Button