سئو چیست ؟

در این مطلب قصد داریم در مورد کلیات سئو و بررسی این پروژه بپردازیم و به سوال پرتکرار سئو چیست ؟ پاسخ دهیم. سئو مخفف کلمه Search Engine Optimization به معنی بهینه سازی موتور جستجو می باشد.

بهینه سازی موتورهای جستجوگر علم بهبود جایگاه یک وب سایت در موتورهای جستجو، برای افزایش بازدید و ترافیک آن وب سایت هنگام جستجوی افراد برای خدمات و محصولات مورد نظرشان در سطح اینترنت می باشد.

سئو چیست

بهینه سازی موتور جستجو یا سئو چیست؟

هر چقدر یک وب سایت در موتورهای جستجو بیشتر مورد بازدید قرار گیرد، احتمال اینکه آگاهی کاربران از آن برند یا کسب و کار افزایش یابد و مشتریان بیشتری را جذب نماید بیشتر می‌شود. بیشتر دیده شدن یک وب سایت معمولا با قرار گرفتن در رتبه های بالای گوگل و دیگر موتورهای جستجو اندازه گیری می شود که از طریق بهینه سازی موتورهای جستجو یا خدمات سئو سایت اتفاق می‌افتد.

شرکت ها همیشه برای نمایش تبلیغات و محصولات سایت خود در صفحه اول رقابت میکنند، جایی که بیشترین توجه بازدید کنندگان را به خود جلب می کند.

هدف فرآیند سئو چیست؟

ترافیک ارگانیک یک وب سایت معمولا ترافیکی با کیفیت بالاتر می باشد، زیرا کاربران به طور فعال در حال جستجو کردن یک موضوع، محصول یا خدمات خاصی هستند که ممکن است یک سایت برای آن رتبه بندی شود. اگر کاربر، آن سایت را از طریق موتور جستجو پیدا کند، می تواند با تعامل بهتر با آن بیزینس منجر شود.

سئو چگونه کار می کند؟

در حالی که راه های زیادی برای بهبود رتبه سایت در نتایج گوگل وجود دارد، دستکاری کامل الگوریتم های جستجو تقریبا غیر ممکن می باشد. کسب و کارهای آنلاین اغلب توقع کوتاه ترین مسیر برای رسیدن به نتایج ایده آل را دارند اما سئو به عمل و زمان زیادی نیاز دارد و در زمان کوتاه به نتایج مطلوب نخواهد رسید. سئو یک پروژه طولانی مدت است که با فعالیت مداوم و روزانه همراه می باشد.

مشاوره خدمات سئو سایت

مشاوره رایگان سئو پین برای خدمات سئو سایت

موتورهای جستجو از ربات ها برای خزش در تمام صفحات وب در اینترنت، دانلود و ذخیره آن اطلاعات در مجموعه ای به نام ایندکس استفاده می کنند. این فهرست مانند یک کتابخانه است و هنگامی که شخصی چیزی را در آن جستجو می کند، موتور جستجو به عنوان کتابدار عمل می کند. موتور جستجو اطلاعات مربوطه را از مطالب ایندکس شده جستجو کرده و نمایش می دهد و محتوای مرتبط با آنچه ‌که مخاطبان به دنبال آن بودند را به آنها نشان می دهد. الگوریتم های موتورهای جستجو صفحات ایندکس شده وب سایت ها را در نتایج جستجو تجزیه و تحلیل می کنند تا ترتیب نمایش آن صفحات در SERP (صفحات نتایج جستجو) را تعیین کنند.

الگوریتم هایی ارزیابی سئو چیست؟

عوامل زیادی در رتبه بندی محتوا توسط موتورهای جستجو در صفحه نتایج (SERPs) وجود دارد. با این حال، آنها به پنج عامل کلیدی تبدیل می شوند که به تعیین اینکه کدام نتایج برای یک عبارت جستجو بازگردانده می شود، کمک می کند.

1. معنی اصلی کلمه کلیدی:

برای بازگرداندن نتایج مرتبط، الگوریتم باید ابتدا مشخص کند که کاربر در جستجوی چه نوع اطلاعاتی می باشد.

برای درک این هدف، الگوریتم به دنبال درک زبان است. تفسیر اشتباهات املایی، مترادف ها و اینکه برخی از کلمات به معنای چیزهای متفاوت در زمینه های مختلف هستند، همگی در الگوریتم درک هدف موتور جستجو نقش دارند. به عنوان مثال، موتورهای جستجو باید بتوانند بین “شیر” به عنوان حیوان و “شیر” به عنوان یک خوراکی تمایز قائل شوند.

2. ارتباط صفحات وب سایت:

این الگوریتم محتوای صفحه وب سایت را تجزیه و تحلیل می کند تا ارزیابی کند که آیا سایت ها حاوی اطلاعات مربوط به آنچه کاربران به دنبال آنها هستند، می باشد یا خیر.

یک سیگنال اساسی و بسیار مهم برای ارتباط صفحات، این است که وب سایت شامل کلمات کلیدی مورد استفاده در جستجو باشد. کلمات کلیدی باید در متن اصلی و همچنین عناوین صفحه مورد استفاده قرار بگیرند.

3. کیفیت محتوا:

هدف اصلی موتورهای جستجو اولویت بندی معتبر ترین منابع موجود می باشد. هوش مصنوعی تعبیه شده در الگورتیم ها می تواند تشخیص دهد که کدام صفحات اعتبار، تخصص و با اطمینان بودن را در رابطه با هدف سایت نشان خواهند داد.

4. قابلیت استفاده از سایت در تمام دستگاه ها:

طراحی سایت تخصصی واکنش گرا و قابل دسترس بودن در تمام دستگاه ها، نقش بسیار مهمی در رتبه بندی جستجو دارد. این الگوریتم به دنبال نحوه نمایش وب سایت در مرورگرهای مختلف می باشد که باید برای انواع دستگاه های مختلف مانند تبلت ها، تلفن همراه و .. بهینه شده باشد.

5. زمینه و تنظیمات سایت:

موتورهای جستجو و الگوریتم های آن ها از اطلاعات تاریخچه جستجوهای گذشته و تنظیمات آن، برای کمک به تعیین اینکه کدام نتیجه برای کاربر در آن لحظه مفیدتر است، استفاده می کنند.

مزایای سئو چیست ؟

هر کسب و کار آنلاین برای دستیابی به مشتریان جدید در سطح بین المللی و تقویت بخش دیجیتال مارکتینگ که امروزه یکی از مهم ترین بخش های تبلیغات برای شرکت های مختلف به حساب می‌آید باید در خدمات سئو سایت سرمایه گذاری کند، این فرآیند برای به حداکثر رساندن ترافیک ارگانیک از موتورهای جستجو می باشد. موتورهای جستجو پیشرو مانند Google،Yahoo و غیره.

سئو (SEO) یا بهینه سازی موتور جستجو مزایای زیادی دارد ولی ما  در این قسمت فقط به چند مورد از مزیت های اصلی و قبل توجه آن اشاره خواهیم کرد:

1. باعث افزایش کیفیت ترافیک هدف می شود:

ترافیک کسب شده در موتورهای جستجو بهترین ورودی سایت است زیرا مردم در اینترنت به دنبال موضوعی خاص می گردند که این تنها با استفاده از موتورهای جستجو حل می شود، می توانید ترافیک را به سمت خدمات و کسب و کار خود هدایت کنید.

2. بیشترین احتمال نرخ تبدیل، در سئو وجود دارد:

ترافیک حاصل از سئو نسبت به سایر منبع های ترافیکی نرخ تبدیل بالاتری را شامل می شود. در حقیقت، ترافیک موتورهای جستجو بهترین نرخ تبدیل برای اکثر وب سایت ها را دارد و با بهبود جایگاه سایتتان در موتورهای جستجو موقعیت کسب و کار خود را برای بدست آوردن نرخ تبدیل بیشتر توسعه خواهید داد.

3. سئو (SEO) میزان فروش را افزایش خواهد داد:

اگر کالایی مناسب و یا خدمات قابل قبولی ارائه دهید، می توانید فروش خود را افزایش دهید. شما باید روی بهترین استراتژی سئو(SEO) سرمایه گذاری کنید، با یک انتخاب صحیح، کسب و کار آنلاین شما در مسیر نرخ تبدیل بهتری قرار خواهد گرفت.

4. سئو هزینه های تبلیغات را کاهش خواهد داد:

یکی از بهترین مزایای سئو (SEO) این است که رایگان می باشد. تنها هزینه ها در سئو هزینه های انتخاب بهترین شرکت و استخدام افراد متخصص خدمات سئو است.

5. سئو اعتماد و اعتبار ایجاد می کند:

مردم به گوگل اعتماد دارند، آنها هر روز از آن استفاده می کنند تا آنچه را که می خواهند پیدا کنند. با  کسب رتبه های بالا در موتورهای جستجو، کسب و کار شما اعتماد و اعتبار خود را در بین مخاطبان ایجاد می کند.

6. سئو یک استراتژی بلند مدت است:

کسب جایگاه بالا در صفحات نخست گوگل می تواند 6 تا 12 ماه طول بکشد اما با این حال، فقط برای افزایش رتبه به زمان نیاز است. هنگامی که در رتبه ها و موقعیت های برتر قرار گرفتید به ندرت پایین می روید. تنها دلیل تغییر این موقعیت به دلیل افزایش رقابت سئو یا تغییر در الگوریتم های گوگل است.

7. سئو همواره در حال توسعه می باشد:

سئو به دلیل اینکه در حال رشد است، باعث می شود تا تجارت یا کسب و کار آنلاین  شما فرصتی برای دیده شدن در موتورهای جستجو را داشته باشد.

ابزارهای سئو SEO چیست ؟

در واقع ابزارهای سئو، سایت ها یا برنامه هایی هستند که بتوان از طریق آنها وب سایت را به لحاظ رعایت تمام اصول و جوانب و زوایای مختلف، آنالیز و بررسی کرد.

اکثر ابزارهای سئو می توانند هزینه ای را در برداشته باشند ولی نکته قابل توجه این است که در استفاده از ابزارهای رایگان خدمات سئو در برخی از کاربردها نیز می توانند بسیار حرفه ای عمل کنند و نقاط ضعف و قوت را به شما نشان دهند.

استفاده از انواع ابزارهای سئو به طور حتم و صد درصد می تواند در افزایش میزان سرمایه، کسب و کار آنلاین و ثروت شما تاثیر گذار باشد.

دلیل استفاده از ابزارهای سئو

هر ابزار سئو کاربردهای متفاوتی دارد . برخی در یافتن کلمات کلیدی، برخی دیگر در تعیین استراتژی لینک سازی خارجی و همچنین برخی دیگر در پیدا کردن مشکلات سایت به شما کمک خواهند کرد.

می توان به این نکته اشاره کرد که مهمترین دلیل استفاده از ابزارهای سئو، آنالیز سئو وب سایت خود و همچنین سایت رقبا می باشد، به دست آوردن اطلاعات دقیق و همینطور داشتن آمار و گزارشات درباره سایت ها نیز از مزایای ابزارهای سئو شمرده می شود.

در کنار استفاده کردن از ابزارهای SEO باید یک تحلیل صحیح و مناسب از کلمه های کلیدی، تبادل لینک، لینک سازی، بک لینک و تولید محتوا که مورد پسند کاربران باشد، داشته باشید تا به آسانی و راحتی بتوانید رقبای خود را کنار زده و سایت خود را در رتبه های بالاتر جستجوی گوگل، قرار دهید.

چند مورد از ابزارهای سئو (SEO)

ابزارهای آنالیتیک

ابزارهای بررسی رقابت کلمات کلیدی

ابزار رتبه بندی سایت گوگل

ابزارهای سئو داخلی سایت

ابزارهای یافتن بهتر کلمات کلیدی

ابزارهای بررسی بک لینک

ابزارهای بهینه سازی محتوا

ابزارهای تست سرعت وب سایت

چرا به خدمات سئو نیاز داریم ؟

اگر خدمات سئو سایت وجود نداشت، پیدا کردن وب سایت ها و کسب و کارهای آنلاین که در اینترنت به دنبال آنها هستیم تقریبا غیر ممکن بود و ما نمی توانستیم اطلاعاتی را که هر روز از طریق اینترنت به دنبالشان هستیم را پیدا کنیم.

سئو پین
Scan the code
Call Now Button